Svésedlická s.r.o.

logo_svesedlicka

Okolí ubytovny

Zajímavé výlety
kolem Velké Bystřice.

9 míst, která stojí za návštěvu.

Muzeum umění olomouc

Muzeum umění v centru Olomouc je prestižní kulturní instituce s rozsáhlou sbírkou uměleckých děl. Pro návštěvníky je k dispozici bohatý program výstav, přednášek a dalších kulturních akcí.  

Rozhledna Velký Kosíř

Rozhledna Velký Kosíř leží na vrcholu stejnojmenného kopce, nacházejícího se asi 23 km od Olomouce a je součástí přírodního parku Velký Kosíř. Rozhledna nabízí panoramatický výhled na Olomouc a okolní krajinu.

Hrad Bouzov

Hrad Bouzov u Loštic byl  vystavěn na přelomu 13. a 14. století a sloužil jako císařská pevnost v třicetileté válce. Je nejnavštěvovanějším  hradem u nás.  Hrad je přístupný celoročně s možností zimní prohlídky.

Hrad Sovinec

Hrad Sovinec, ležící mezi Šternberkem a Rýmařovem je jedním z nejzajímavějších a nejzachovalejších hradů ve střední Evropě. Stavba vznikla na přelomu 13. a 14. století a nabízí impozantní hradní věže, palácové prostory, a bohatou historii.

Rešovské vodopády

Rešovské vodopády se nacházejí u obce Rešov. Tvoří je několik stupňů vodopádů, které mají výšku až 10 metrů. Nad vodopády lze jít proti proudu říčky Huntavy k penzionu Chata na Mlýně, kde na vás čeká občerstvení.

Javoříčské jeskyně

Javoříčské, nedaleko hradu Bouzov, jeskyně tvoří rozsáhlý systém vápencových dutin s krápníkovou výzdobou. Jeskyně nabízí fascinující podzemní svět s různými druhy stalaktitů a stalagmitů, a patří k nejkrásnějším jeskyním u nás.

Flyboard, Wake Park Náklo

Wake Park Náklo je populární rekreační areál s přírodním koupalištěm, tobogány, dětskými atrakcemi a plážemi, kde je možné si vyzkoušet flyboard a další vodní aktivity jako adrenalinový zážitek.

Bunkr Přáslavice

Bunkr Přáslavice z doby druhé světové války po přebudování sloužil jako záložní zesilovací stanice i v 70 a 80 letech 20. století. Nabízí atraktivní prohlídky všech prostor s exponáty. Lze také navštívit rozhlednu Božka.

Bazilika Svatý Kopeček

Bazilika Navštívení Panny Marie na Svatém Kopečku  byl vysvěcen 1679. Nachází se zhruba 5 km severovýchodně od Olomouce, je dnes oblíbeným cílem mnohých turistů i poutníků.

Přejít nahoru